Danimarka Fahri Konsolosluğu İzmir

Danimarka İzmir Fahri Konsolosluğu, Danimarka ve Türkiye arasındaki teamüllere uygun olarak Türkiye’nin önemli ticaret şehirleri arasında yer alan İzmir’da faaliyet yürütmektedir. Danimarka İzmir Fahri Konsolosluğu, herhangi bir diplomatik vasfa sahip olmamakla birlikte Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu’na ve Danimarka Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı çalışma yürütmektedir.

Türkiye’de yaşayan Danimarka vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Danimarka İzmir Fahri Konsolosluğu’ndan, Danimarka Ankara Büyükelçiliğinden, Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu’ndan ve diğer Danimarka Konsolosluklarından destek alabilmektedir. Danimarka’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan Danimarka İzmir Fahri Konsolosluğu, Danimarka vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir.


Danimarka Fahri Konsolosluğu İzmir İletişim Bilgileri

Danimarka Fahri Konsolosluğu İzmir Adres
Akdeniz Cad., Reyent İşhanı, 1 / 702 Pasaport / İZMİR

Danimarka Fahri Konsolosluğu İzmir Görev Bölgesi

İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Balıkesir, Çanakkale,

 


Danimarka Fahri Konsolosluğu İzmir Çalışma saatleri

Pazartesi - Cuma : 08.30 - 17.00


Danimarka Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Danimarka İzmir Fahri Konsolosluğu'na vize başvurusunda bulunan kişiler İngilizce hazırlanmış ve eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.

Vize başvuru formu hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


Danimarka Fahri Konsolosluğu İzmir Resmi Tatilleri 

Danimarka İzmir Fahri Konsolosluğu Danimarka ve Türkiye resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.

25 Aralık 2017 – 1 Ocak 2018 Noel ve Yeni Yıl Tatili
30 Mart – 2 Nisan Paskalya
23 Nisan 2018 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
15 Haziran 2018 Ramazan Bayramı
21 – 23 Ağustos Kurban Bayramı
29 Ekim 2018 Cumhuriyet Bayramı
24 Aralık 2018 – 1 Ocak 2019 Noel ve Yeni Yıl Tatili

 


Danimarka Vize Reddi


Danimarka vizesi için başvuru yapan kişiler başvurularının kabul edilmesi için Danimarka konsolosluğu tarafından talep edilen şartları yerine getirmelidir. Danimarka vizesi başvurularında Danimarka konsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartları taşımayan kişilerin Danimarka vizesi talepleri ret ile sonuçlanabilmektedir.

Danimarka vizesi başvurularında seyahat amacını kanıtlayıcı belgeler sunulmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, Danimarka vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da Danimarka seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında Danimarka vizesi başvurusunda bulunan kişilerin Danimarka vizesi talebi reddedilebilmektedir.Devamı.....

Danimarka İzmir Fahri Konsolosluğu Ulaşım

Danimarka Konsolosluğu Resmi Web Sitesi; tyrkiet.um.dk