Danimarka Vizesi

Danimarka Vizesi

Danimarka vize işlemleri prosedürlerin yoğunluğunda, girift ve gerçekleştirilmesi zorunlu olan bir işlemdir. Danimarka seyahatinizin gerçekleşebilmesi için Danimarka vizesi alınması gerekirken Danimarka vize işlemlerine eksiksiz ve doğru olan evraklarla başlanmalıdır. Eksiksiz ve doğru şekilde hazırlanmış evraklarla yapacak olduğunuz başvurular ise Danimarka vize işlemleri sırasında karşılaşabilecek muhtemel zaman kayıplarını asgari seviyede tutacaktır.

Danimarka vize işlemlerine son 10 yıl içerisinde alınmış ve Danimarka seyahatinizin sona eriş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli pasaportlarınız kullanılmalıdır. Yıpranmış ve eski bir görünüme sahip pasaportlarınızı ise yenilemelisiniz. Şöyle ki, bu koşullarda bulunan pasaportlarınızla yapacak olduğunuz başvurularınız Danimarka Başkonsolosluğu onaylamış olabilir ancak Danimarka'ya girişiniz ülke sınır görevlileri inisiyatifin de olacaktır. Kısacası pasaportunuzda bulunan uygunsuzluk sebebiyle başarısız bir seyahat gerçekleştirme olasılığınız çok yüksek olacaktır.

ÖNEMLİ NOT: Danimarka Konsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliği, Danimarka vizesi başvuru sahiplerinden yurda giriş çıkış belgesi istemektedir. Başvuru sahipleri bu belgeyi e-devlet üzerinden veya emniyet müdürlüklerinden temin edebilirler. Eğer giriş çıkış yoksa, yoktur diye yazılı olan bir belge istenmektedir.

Danimarka Konsolosluğu Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

Danimarka vizesi, direk olarak Danimarka Konsolosluğuna yapılacak olan başvurularla alınamayacaktır. Danimarka vizesi ancak Danimarka vizesi işlemleri ile ilgili çalışmalar yürütmekte olan danışmanlık firmaları aracılığıyla alınabilirken Danimarka Konsolosluğu sadece uzun süreli Danimarka vizesi başvurularını kabul edecektir. Kısa süreli Danimarka vizesi başvurularınızı Danimarka Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize merkezleri aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Danimarka vizesini eksiksiz bir şekilde Danimarka vizesi için gerekli evrakları organize ederek, Danimarka vize uyum koşullarını yerine getirerek alınabilir.

Danimarka Konsolosluğu, Danimarka Vize Başvuru Formu

Danimarka vize başvuru formu, Danimarka Başkonsolosluğu tarafından hazırlanmış olan bir vize başvuru sahibi tanıma belgesidir. Danimarka vize başvuru formu olmadan yapılacak Danimarka vize başvuruları hiçbir şekilde kabul edilmezken, Danimarka vize işlemlerinin en önemli bölümlerinden birini Danimarka vize başvuru formu oluşturacaktır.

Danimarka vize başvuru formu İngilizce ve Danca olarak doldurulmaktadır. Danimarka vizesi başvuru sahibi uygun olan dili tercih ederek eksiksiz, büyük harfle ve Danimarka vizesi evraklarında bulunan bilgilerini destekleyecek şekilde tükenmez kalemle doldurmalıdır.

Ayrıca Danimarka vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, Danimarka vizesi almış olmanızın bu ülkeye girişinizi garanti etmeyeceğini, Danimarka vizesi işlemleri süresince gerçeğe uygun olan beyanlar vereceğinize dair bir içeriği de sahiptir.

Danimarka Konsolosluğu

Danimarka Konsolosluğu İstanbul Şişli'de bulunmaktadır. Danimarka Başkonsolosluğu İstanbul, direk olarak yapılan vize başvurularını kabul etmezken, Danimarka vize işlemleri ilgili olarak vize başvuru merkezleri Danimarka vize başvurularını kabul etmektedir. Ancak uzun süreli yapılacak olan Danimarka vizesi başvuruları Danimarka Konsolosluğuna yapılabilecektir. Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu, Danimarka devletinin İstanbul'da bulunan en yetkili temsilcisidir. Danimarka Konsolosluğu her ne kadar vize başvurularını kabul etmese de Danimarka vize işlemleri hakkında karar verme yetkisine sahip tek kuruluştur. Ayrıca İstanbul Danimarka Başkonsolosluğu, İstanbul'da bulunan Danimarka vatandaşlarının tüzel kişiliklerini, hak ve menfaatlerini koruma ve iyileştirme üzerine hizmetler de vermektedir.

Danimarka Vizesi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Danimarka Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Danimarka vizesi kaç günde çıkacağını belirleyecek olan etmenler birden daha fazladır. Danimarka vizenizin sonucu sizlerin evrak hazırlama ve toparlama süresine, Danimarka Konsolosluğunun ek evrak isteme süresine göre ve yine Danimarka Konsolosluğunun vize başvurunuzu değerlendirme süresine göre değişebilecektir. Danimarka vizesi işlemleriniz normal seyrinde gitmesi halinde ortalama olarak 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanabilecektir.

Danimarka Vize Ücreti ne kadar?

Danimarka vize ücreti bulunacak olduğunuz Danimarka vize işlemleri türüne göre değişmektedir. Örneğin Danimarka'da ne kadar kalınacak olması, hangi Danimarka vizesi türüne başvurulduğu, başvurulan Danimarka kısa süreli, Danimarka uzun süreli vizeler Danimarka vize ücretini belirleyecektir. Ayrıca Danimarka vize ücretine dair yapılan düzenlemeler Danimarka Başkonsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliği sorumluluğundadır.

Danimarka vizesi ile en çok ne kadar süre Schengen bölgesinde kalabilirim?

Danimarka vizeniz çıktıktan sonra vize etiketi üstünde giriş sayısı ve kalış süresi yer almaktadır. Danimarka Schengen vizesi Schengen bölgesinde en fazla 90 günü kalışa izin vermektedir ancak bu her Schengen vizesinin 90 gün kalmaya izin verdiği anlamına gelmemektedir. Vizeniz çıktıktan sonra lütfen vize etiketi üstünde yer alan giriş sayısı ve kalış süresini gösteren bölümlere dikkat edin. Vizede belirtilen süreden daha uzun Danimarka'da kalındığı taktirde hukuki yaptırımlarla karşı karşıya kalabilir bir sonraki Danimarka vizesi ve Schengen vizesi başvurularınızda ret alabilirsiniz.

Danimarka'dan Schengen vizesi alarak diğer Schengen ülkelerine seyahat edebilir miyim?

Danimarka Schengen vizesi ile diğer Schengen ülkelerine seyahat edebilirsiniz ancak eğer en uzun kalacağınız ülke Danimarka ise vize başvurunuzu Danimarka Konsolosluğuna yapmanız doğru olur. Eğer Danimarka'ı içeren bir seyahat planınız var ve en uzun süre kalacağınız ülke diğer bir Schengen ülkesi ise bunu evraklarla belgeleyerek (otel rezervasyonu ve uçak bileti) göstermeniz ve o ülkeden Schengen vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Danimarka'dan başka bir Schengen ülkesini daha ziyaret durumlarında en uzun süre kalınacak olan ülkeden vize başvurusu yapılması doğru olur.

Yeşil pasaport sahipleri Danimarka'ya vize almadan girebilir mi? Yeşil pasaportluların Danimarka'da kalış süresi ne kadardır?

Yeşil pasaport sahipleri Danimarka'ya vizesiz seyahat ederek ülkede en fazla 90 gün kalabilirler ancak pasaportun seyahat sonrası 3 ay geçerlilik süresi şartı Yeşil pasaportlar için de geçerlidir. Lütfen seyahatinizden önce pasaport sürenizi kontrol ediniz. T.C. pasaportlarının süre uzatma işlemleri ancak Türkiye'de yapılmaktadır.

Tek girişli Danimarka vizesi ile ülkeden ayrıldıktan sonra tekrar Danimarka'ya giriş yapılabilir mi?

Tek girişli Danimarka Schengen vizesi, Schengen bölgesine sadece bir giriş hakkı verir. Tek girişli Schengen vizesi ile Schengen bölgesinden ayrılmadan diğer Schengen ülkelerine giriş yapabilirsiniz ancak ayrıldığınız takdirde kalış süreniz yeterli olsa bile yeni bir vize başvurusu yapmanız gerekecektir. Çok girişli Schengen vizesi ile Schengen bölgesinden ayrıldıktan sonra eğer vize etiketinde kalış süreniz yeterli ise yeniden Danimarka2ya veya başka bir Schengen ülkesine giriş yapabilmektesiniz.

Bu web sitesindeki aşağıdaki imzaya göre Knightsp.com'a ait görünüyor. Danimarka Konsolosluğunun resmi web sitesi ile ilgisi var mıdır?

Knight SP, Google optimizasyonu yöntemleriyle farklı alan adları edinen ve bu alan adlarında yayınladığı bilgiler ile Turizm, Seyahat, Emlak, Eğitim, Danışmanlık vb. alanlarında faaliyette olan şirketlerin reklam vererek stratejik partnerlik yapmaktadır. Sitede yer alan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır ve bazı durumlarda Konsoloslukla bizzat iletişime geçilerek teyit edilmeleri gerekmektedir. danimarkakonsoloslugu.com web sitesi, konsolosluk ya da büyükelçilikle hiçbir akalası olmayıp içindeki bilgilerin bir resmi dayanağı yoktur. Vize uzmanlarından yaşanmışlıklardan yola çıkılarak insanların yararına doğru yönlendirme yapmak amacı güdülmekte olup, doğru olmayan bilgilerin veya güncellemeler adına lütfen info@knightsp.com adresine yazınız.

İstanbul ve Ankara dışında ikamet edenler Danimarka vize başvurusunu hangi şehirden yapmalıdırlar?

Danimarka vize işlemlerinde Danimarka Konsolosluğu bölge ayrımı yapmamaktadır. Danimarka Ankara Büyükelçiliği ve Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye'nin her yerinden başvuruları kabul etmektedir. İkamet bölgesine göre Konsolosluğa başvuru yapma koşulu Danimarka vizesi işlemlerinde mevcut değildir. Bu durum işlem sürelerini etkilememektedir ancak hangi Konsolosluğa başvuruda bulunduğu iseniz randevuda verilen gerekli evraklar ve parmak izi ibrazının oradan yapılması gerekecektir. Danimarka vize işlemlerinizin hızla yapılması için ikamet bölgesine yakın dış temsilciliğe başvuru yapılması zaman kaybını önlemek açısından tavsiye edilir.