Danimarka Fahri Konsolosluğu Antalya

Danimarka Fahri Konsolosluğu Antalya

Danimarka Antalya Fahri Konsolosluğu, Danimarka ve Türkiye arasındaki teamüllere uygun olarak Türkiye'nin önemli ticaret şehirleri arasında yer alan Antalya'da faaliyet yürütmektedir. Danimarka Antalya Fahri Konsolosluğu, herhangi bir diplomatik vasfa sahip olmamakla birlikte Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu'na ve Danimarka Ankara Büyükelçiliği'ne bağlı çalışma yürütmektedir.

Türkiye'de yaşayan Danimarka vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Danimarka Antalya Fahri Konsolosluğu'ndan, Danimarka Ankara Büyükelçiliğinden, Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu'ndan ve diğer Danimarka Konsolosluklarından destek alabilmektedir. Danimarka'ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan Danimarka Antalya Fahri Konsolosluğu, Danimarka vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir.

Danimarka Fahri Konsolosluğu Antalya İletişim Bilgileri

Danimarka Fahri Konsolosluğu Antalya Adres
Gençlik Mah. Fevzi Çakmak Cd. 4 No:79/1 Muratpaşa / Antalya
Danimarka Fahri Konsolosluğu Antalya Çalışma Saatleri
Pazartesi, Cuma: 08.30-17.00

Danimarka Fahri Konsolosluğu Antalya Görev Bölgesi

Antalya, Burdur, Isparta, Denizli

Danimarka Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunan kişiler İngilizce hazırlanmış ve eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.

Vize başvuru formu hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Danimarka Fahri Konsolosluğu Antalya Resmi Tatilleri

Danimarka Antalya Fahri Konsolosluğu Danimarka ve Türkiye resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.

1 Ocak

Yeni Yıl

7 Nisan

Kutlu Cuma

10 Nisan

Paskalya

14 NisanPaskalya Pazartesi

1 Mayıs

İşçi ve Emekçi Bayramı

21-23 NisanRamazan Bayramı

5 Mayıs

Büyük Dua Günü

18 mayısİsa'nın göğe yükselişi

19 Mayıs

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

28 Haziran 1 Temmuz

Kurban Bayramı

6 Temmuz

St.Constantin ve St.Methodius Günü

15 Temmuz

Demokrasi Günü

30 Ağustos

Zafer Bayramı

29 Ekim

Cumhuriyet Bayramı

25 Aralık

Noel

Danimarka Konsolosluğu Vize Reddi

Danimarka vizesi için başvuru yapan kişiler başvurularının kabul edilmesi için Danimarka konsolosluğu tarafından talep edilen şartları yerine getirmelidir. Danimarka vizesi başvurularında Danimarka konsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartları taşımayan kişilerin Danimarka vizesi talepleri ret ile sonuçlanabilmektedir.

Danimarka vizesi başvurularında seyahat amacını kanıtlayıcı belgeler sunulmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, Danimarka vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da Danimarka seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında Danimarka vizesi başvurusunda bulunan kişilerin Danimarka vizesi talebi reddedilebilmektedir.Devamı.....