Danimarka Ankara Büyükelçiliği

Danimarka Ankara Büyükelçiliği

Danimarka Büyükelçiliği ve diğer Danimarka Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin Danimarka Vizesi ve Danimarka Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir. Danimarka'ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet izni sahibi üçüncü ülke vatandaşlarının vize işlemleri konusunda karar yetkisi Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu'na ve Danimarka Ankara Büyükelçiliği'ne aittir. Danimarka Ankara Büyükelçiliği ayrıca Türkiye'de ikamet eden Danimarka vatandaşlarının evlenme, boşanma, resmi belge tasdiki, doğum-ölüm kaydı gibi Danimarka vatandaşlığına özel hizmetleri içeren konularda destek sunmaktadır.

Danimarka Büyükelçiliği Ankara İletişim

Danimarka Büyükelçiliği Ankara Adres
Mahatma Gandhi Cad. No:74 Gaziosmanpaşa / ANKARA
Danimarka Büyükelçiliği Ankara Telefon
+90 (312) 446 57 20
Danimarka Büyükelçiliği Ankara Faks
+90 (312) 447 24 98
Danimarka Büyükelçiliği Ankara E mail
ankambvk@um.dk
Danimarka Büyükelçiliği Ankara, Vize Bölümü Adres
Cinnah Caddesi No: 64 / 9, 06690 Çankaya / ANKARA
Danimarka Büyükelçiliği Ankara, Vize Bölümü Telefon
+90 (312) 446 61 41
Danimarka Büyükelçiliği Ankara, Vize Bölümü
Pazartesi-Perşembe 10:00-11:00 / 15:00-16:00 Cuma: Kapalı
Danimarka Büyükelçiliği Ankara Çalışma Saatleri
Pazartesi-Perşembe 09.00/ 16.30 / Cuma: 09.00/16.00

Danimarka Büyükelçiliği Ankara Görev Bölgesi

Danimarka Büyükelçiliği Ankara, Türkiye'nin her bölgesinden başvuruları kabul etmektedir. Başta Ankara olmak üzere Afyon, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Karabük, Erzurum, Trabzon, Samsun, Sinop, Adana, Mersin, Hatay, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep illerinde ikamet eden vatandaşlar Danimarka Ankara Büyükelçiliğine vize başvurusu yapabileceklerdir.

Danimarka Büyükelçiliği Ankara Danimarka Vize Başvurusu

Danimarka Ankara Büyükelçiliği, Danimarka vize başvurularında vize sonucuna, vizenin reddine veya onayına karar veren tek yetkili merciidir. Danimarka vize başvuruları vize hizmet merkezleri aracılığı ile yapılmakla birlikte vize başvuru merkezinin vize sonucuna dair herhangi bir karar verme yetkisi bulunmamaktadır. Ankara ve çevresindeki illerde ikamet eden T.C. vatandaşları ve Türkiye'de oturum iznine sahip yabancı vatandaşlar Danimarka vize başvuruları Ankara Danimarka Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Danimarka vize başvurusu Danimarka Konsolosluğu ve Danimarka Ankara Büyükelçiliğinin yetkilendiği vize hizmet merkezlerine yapılmaktadır. Danimarka vize işlemlerinden sorumlu vize hizmet merkezleri Danimarka vize evraklarının toplandığı ve vize randevusunun gerçekleştiği kurumlardır ve vize sonucuna dair hiçbir bildirimde bulunma ve karar verme hakları mevcut değildir. Vize başvuru dosyaları Danimarka Büyükelçiliği Ankara'nın onayına sunulmaktadır.

Danimarka Büyükelçiliği Ankara Danimarka Vize Randevusu

Danimarka vize randevusu Danimarka Büyükelçiliği Ankara tarafından akredite edilen vize başvuru merkezlerinde gerçekleştirilmektedir. Danimarka vize başvurularının kabulü için Danimarka Ankara Büyükelçiliği tarafından akredite edilen vize hizmet merkezlerinden randevu alınmaktadır.

Danimarka vize randevusunda başvuru sahibinin durumuna veya mesleğine uygun Danimarka vize evraklarının sunulması ve biyometrik veri (parmak izi) ibrazını içerir. Danimarka vize randevularına şahsen gidilmesi gerekmektedir. Daha önceden almış olduğunuz Schengen vizenizde VIS ibaresi bulunsa dahi Danimarka vize başvurusunda parmak izi vermeniz gerekmektedir.

Danimarka vize randevusunda Danimarka Büyükelçiliğinin dikkatine sunulan evrakların tam ve eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir. Danimarka Büyükelçiliği gerekli gördüğü durumlarda ek evrak talebinde bulunabilmektedir. Ek evraklar kişinin durumuna özel olabileceği gibi, güncel olmayan evraklarla yapılan başvurularda evrakların yeni hali talep edilebilmektedir. Banka hesap dökümü, dilekçe, varsa vize davetiyesi, şirket evrakları gibi belgelerdeki tarihlerin güncel olmasına dikkat etmeniz tavsiye edilir. Ek evrak talepleri vize çıkış süresini de etkileyerek gecikmeye neden olabilmektedir.

Danimarka vize evrakları Danimarka vize randevusunda ibraz edildikten sonra belgeler üzerinde değişiklik yapılamamaktadır. Eğer randevudan sonra vize başvuru sahibi belgelerle ilgili veya seyahat amacına yönelik bir değişiklik yapmak isterse, bu ancak yeni bir vize başvurusu yapılmasını gerektirir. Güncel olmayan ve ifede ve tarih açısından birbiriyle tutarsızlık içeren bilgilere sahip belgelerin vize reddine neden olabileceği unutulmamalıdır.

Danimarka Büyükelçiliği gerekli gördüğü durumda vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkını saklı tutar. Vize başvuru sahibi Büyükelçilik mülakatına şahsen gitme zorundadır. Danimarka Büyükelçiliği mülakat talebini telefon veya mail yoluyla doğrudan Danimarka vize başvuru sahibine iletir.

Danimarka Ankara Büyükelçiliği Danimarka vize başvuru işlemlerinde, vizenin sonucu, izin verilen kalış süresi ve ülkeye giriş sayısına karar veren tek yetkili kurumdur. Vize hizmet merkezlerinin vize sonucuna dair açıklama yapma ve karar verme yetkisi kesinlikle bulunmamaktadır.

Danimarka Büyükelçiliği Ankara Vize Başvuru Formu

Danimarka vize başvurularında doldurulması zorunlu olana Danimarka vize başvuru formu Danimarka Büyükelçiliği Ankara'nın başvuru sahibi hakkında detaylı bilgi sahibi olması için Schengen vizesi standartlarında oluşturulmuş bir formdur. İngilizce veya Danca dilinde doldurulması gereken Danimarka vize başvuru formunda sunulan verilerin Danimarka vizesi için gerekli evrakların içeriği ile tutarlılık arz etmesi gerekmektedir. Seyahat tarihleri, seyahat amacı gibi detayların yanı sıra kimlik e pasaport bilgilerinin tutarlılığı, konaklamaya dair verilen bilgilerin doğruluğu önem arz etmektedir. Danimarka vize başvuru formu hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Danimarka Büyükelçiliği Ankara Vize Çıkış Süresi

Danimarka vizesi başvurularının sonuçlanma süresi 7-10 iş günü sürmektedir. Danimarka vize başvurularınızın sonuçlanma süresinin seyahat başlangıç tarihine göre planlamanız ve seyahatinize en fazla 90 gün kala veya en az 1 ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur

Danimarka Ankara Büyükelçiliği Vize Ücreti

Danimarka'ya yapılacak olan seyahatin türü ve kalış süresine göre vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenecektir. Danimarka Vizesi için Danimarka Vize harcı Vize Hizmet Merkezi'ne ödenebilmektedir.

Danimarka Büyükelçiliği Ankara Tatil Günleri

Danimarka Büyükelçiliği Ankara, Türkiye resmi tatillerinin yanı sıra Avustralya resmi tatilleri olan günlerde de hizmet vermemektedir.

1 Ocak

Yeni Yıl

7 Nisan

Kutlu Cuma

10 Nisan

Paskalya

14 NisanPaskalya Pazartesi

1 Mayıs

İşçi ve Emekçi Bayramı

21-23 NisanRamazan Bayramı

5 Mayıs

Büyük Dua Günü

18 mayısİsa'nın göğe yükselişi

19 Mayıs

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

28 Haziran 1 Temmuz

Kurban Bayramı

6 Temmuz

St.Constantin ve St.Methodius Günü

15 Temmuz

Demokrasi Günü

30 Ağustos

Zafer Bayramı

29 Ekim

Cumhuriyet Bayramı

25 Aralık

Noel

Danimarka Büyükelçiliği Ankara Ulaşım

Ego 135 -Oran Sitesi -Ulus

Ego 112 -Kızılay -Gaziosmanpaşa

Ego 413 -Altınpark -Çankaya

Ego 113 -Opera -Birlik Mahallesi

Ego 413-3 -Altınpark -Çankaya

Ego 115 -Opera -Birlik Mahallesi

Ego 408 -Güneşevler -Hasköy -S.Lojmanları

Ego 188 -Oran Sitesi -Keçiören

Ego 388 - Opera -Yukarı Ayrancı -Küçükesat

Ego 318 - Bağcılar -Ulus

Ego 160 -Opera -Kızılay -Esat Caddesi, Seyranbağları