Danimarka Fahri Konsolosluğu Alanya

Danimarka Alanya Fahri Konsolosluğu, Danimarka ve Türkiye arasındaki teamüllere uygun olarak Türkiye’nin önemli ticaret şehirleri arasında yer alan Alanya’da faaliyet yürütmektedir. Danimarka Alanya Fahri Konsolosluğu, herhangi bir diplomatik vasfa sahip olmamakla birlikte Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu’na ve Danimarka Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı çalışma yürütmektedir.

Türkiye’de yaşayan Danimarka vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Danimarka Alanya Fahri Konsolosluğu’ndan, Danimarka Ankara Büyükelçiliğinden, Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu’ndan ve diğer Danimarka Konsolosluklarından destek alabilmektedir. Danimarka’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan Danimarka Alanya Fahri Konsolosluğu, Danimarka vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir.


Danimarka Fahri Konsolosluğu Alanya İletişim Bilgileri

Danimarka Fahri Konsolosluğu Alanya Adres
Saray Mahallesi, Pelitlik Caddesi, No:16, 07400 ALANYA

Danimarka Fahri Konsolosluğu Alanya Çalışma Saatleri

Pazartesi, Cuma: 08:30 / 17:00


Danimarka Fahri Konsolosluğu Alanya Görev Bölgesi

Akseki, Alanya, Gündoğmuş, Gazipaşa

 


Danimarka Fahri Konsolosluğu Alanya Resmi Tatilleri 

Danimarka Alanya Fahri Konsolosluğu Danimarka ve Türkiye resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.

25 Aralık 2017 – 1 Ocak 2018 Noel ve Yeni Yıl Tatili
30 Mart – 2 Nisan Paskalya
23 Nisan 2018 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
15 Haziran 2018 Ramazan Bayramı
21 – 23 Ağustos Kurban Bayramı
29 Ekim 2018 Cumhuriyet Bayramı
24 Aralık 2018 – 1 Ocak 2019 Noel ve Yeni Yıl Tatili

 

 


Danimarka Konsolosluğu Vize Reddi


Danimarka vizesi için başvuru yapan kişiler başvurularının kabul edilmesi için Danimarka konsolosluğu tarafından talep edilen şartları yerine getirmelidir. Danimarka vizesi başvurularında Danimarka konsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartları taşımayan kişilerin Danimarka vizesi talepleri ret ile sonuçlanabilmektedir.

Danimarka vizesi başvurularında seyahat amacını kanıtlayıcı belgeler sunulmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, Danimarka vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da Danimarka seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında Danimarka vizesi başvurusunda bulunan kişilerin Danimarka vizesi talebi reddedilebilmektedir.Devamı.....


Danimarka Fahri Konsolosluğu Alanya Ulaşım

Danimarka Konsolosluğu Resmi Web Sitesi; tyrkiet.um.dk