Duyurular
»  1 Ocak Çarşamba Yılbaşı 18 Nisan Cuma Kutsal Cuma 21 Nisan Pazartesi Paskalya 1 Mayıs Perşembe İşçi Bayramı 19 Mayıs Pazartesi Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı 28 Temmuz Pazartesi Ramazan Bayramı 29 Temmuz Salı Ramazan Bayramı 30 Temmuz Çarşamba Ramazan Bayramı 6 Ekim Pazartesi Kurban Bayramı 7 Ekim Salı Kurban Bayramı 29 Ekim Çarşamba Cumhuriyet Bayramı 24 Aralık Çarşamba Noel Arefesi 25 Aralık Perşembe Noel 26 Aralık Cuma Noel 31 Aralık Çarşamba Yılbaşı Arefesi 1 Ocak - Yılbaşı18 Nisan - Kutsal Cuma21 Nisan - Paskalya1 Mayıs - İşçi Bayramı19 Mayıs - Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı28 Temmuz - Ramazan Bayramı29 Temmuz - Ramazan Bayramı30 Temmuz - Ramazan Bayramı6 Ekim - Kurban Bayramı7 Ekim - Kurban Bayramı29 Ekim - Cumhuriyet Bayramı24 Aralık - Noel Arefesi25 Aralık - Noel26 Aralık - Noel31 Aralık - Yılbaşı Arefesi  
»  Danimarka’da başta Türkiye kökenliler olmak üzere bütün göçmenler tarafından merakla beklenen çifte vatandaşlık yasasıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Paylaş Tweetle Paylaş Gönder Yazdır A A Danimarka Parlamentosu’nda bulunan siyasi partilerin tamamı söz konusu yasaya destek vereceklerini ifade eden mutabakat metnini imzaladı. Bu gelişme yaklaşık 60 bin Türk’ün yaşadığı Danimarka’da bulunan göçmenler arasında sevinçle karşılandı. Yasayla birlikte Danimarka vatandaşlığına geçen göçmen kökenliler kendi ülkelerinin vatandaşlığından çıkmak zorunda kalmayacağı gibi başka ülkenin vatandaşlığına geçmeye karar veren Danimarkalılar da ülkelerinin vatandaşlığından çıkmak zorunda kalmayacak. Yasanın 2015 yılı ortalarından itibaren geçerli olması bekleniyor. Danimarka’da başta Türkiye kökenliler olmak üzere bütün göçmenler tarafından merakla beklenen çifte vatandaşlık yasasıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı.Danimarka Parlamentosu’nda bulunan siyasi partilerin tamamı söz konusu yasaya destek vereceklerini ifade eden mutabakat metnini imzaladı. Bu gelişme yaklaşık 60 bin Türk’ün yaşadığı Danimarka’da bulunan göçmenler arasında sevinçle karşılandı. Yasayla birlikte Danimarka vatandaşlığına geçen göçmen kökenliler kendi ülkelerinin vatandaşlığından çıkmak zorunda kalmayacağı gibi başka ülkenin vatandaşlığına geçmeye karar veren Danimarkalılar da ülkelerinin vatandaşlığından çıkmak zorunda kalmayacak. Yasanın 2015 yılı ortalarından itibaren geçerli olması bekleniyor. Kaynak: CHA  
»  Bursa, Balıkesir, Çanakkale, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Edirne. Bursa, Balıkesir, Çanakkale, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Edirne  
»Danimarka vize başvuru formu İngilizce hazırlanmış olup İngilizce olarak doldurulmalıdır.
»İzlanda vizesi için başvuru gerçekleştierecek olan kişiler Danimarka vize başvuru noktalarına İzlanda vizesi için başvurularını yapabileceklerdir.
»Consultation for Denmark, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Denmark; Türkiye’ de bulunan Danimarka Konsoloslukları, Büyükelçiliği ve Danimarka vize işlemleri üzerine büyük bir bilgi havuzu olma yolunda çalışmalar sürdürürken, Türkiye’ de bulunan Danimarka temsilciliklerine dair ayrıntılı bilgileri. Danimarka Konsolosluklarının çalışma saatlerini. Danimarka Konsolosluklarının vize bölümü çalışma saatlerini. Türkiye Danimarka temsilciliklerinin resmi tatil günlerini ve Danimarka seyahatinde bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya TC vatandaşlığı bulunan kimselerin Danimarka vize işlemlerinde nasıl bir yol izlemesi gerektiğine dair kapsamlı bilgileri, nitelikli anlamda gözlem ve karşılıklı diyaloglarla edinilmiş doğru bilgileri kamuya açık bir şekilde sunmakta ve paylaşım göstermektedir. Consultation for Denmark web sitesinde bulunan bilgilerin doğru ve güncel bilgiler olmasına büyük bir özen gösterilmekte, hatalı ve güncelliğini korumayan bilgilerin yeni bilgilere ulaşılınca yer değiştirilmesine yine aynı titizlikle yaklaşılmaktadır. Consultation for Denmark web sitesi içeriğinde bulunan bilgileri destekleyen, bu bilgileri büyüten ve derin bir perspektif kazandıran yeni bilgilerin sizlerde mevcut olması halinde bu bilgileri Knight SP iletişim adreslerini kullanarak Knight SP ailesi ile paylaşabilir, güvenli ve teyit edilmiş bilgileri 48 saat içerisinde Consultation for Denmark web sitesinin bilgi havuzuna kazandırabilirsiniz. Consultation for Denmark‘ a dair bilgi, proje ve reklam verme gibi öncelikleriniz için info@knightsp.org iletişim adresini kullanabilirsiniz.

Vize Başvuru Formu
Danimarka Konsolosluğu, Danimarka Vize Başvuru Formu

Danimarka vize başvuru formu, Danimarka Başkonsolosluğu tarafından Danimarka vizesi başvuru sahibi hakkında bilgi edinilebilmesi amacıyla hazırlanmış olan resmi bir belgedir. Danimarka Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu başvuru formunun doldurulması zorunlu olurken Danimarka vize başvuru işlemlerinin ilk adımını Danimarka vize başvuru formu oluşturacaktır.

Danimarka vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalıdır. Danimarka Konsolosluğu vize başvuru sahibi hakkındaki detaylı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, Danimarka vize başvuru formunda eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir. Danimarka vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Danimarka Konsolosluğu’nun dikkat ettiği bir konudur. Danimarka Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvuru evrakları arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerinizle karşılaşması halinde vize başvuru işlemleriniz reddedebilecektir.

Danimarka vize başvuru formu, uluslar arası prosedür de kullanılan resmi bir belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmalı verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıyacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Danimarka vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler Danimarka vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır. Danimarka vize başvuru formunda yapılan usulsüzlük ile vize başvurunuzun yanması, ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezası alma gibi muhtemel olan cezalarla karşılaşılabilirsiniz.

Ayrıca Danimarka vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, vize sürenizin sonunda ülkeyi terk edeceğiniz, vize almış olmanızın Danimarka’ya girişinizi garanti etmeyeceğini, ülkeye girişin Danimarka sınır görevlilerinin sorumluluğunda olduğunu baştan kabul ettiğinize dair bir içeriğe de sahiptir.


Danimarka Konsolosluğu, Danimarka Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Danimarka vize başvuru formu, İngilizce ve Dan’ca olmak üzere iki farklı seçenekle doldurabilmektedir. Danimarka vize başvuru formunun doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Danimarka Konsolosluğu belirlediği ölçülerde olan 35x45 mm ölçülerinde ki biyometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak ve vize başvuru formunun en alt köşesinde ki bölüme imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz.  Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını ise Danimarka Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır. Danimarka vize işlemleri sırasında birbirleriyle aynı olan imzalar kullanmaya özen göstermelisiniz.


Danimarka Konsolosluğu, Danimarka Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

Danimarka vize başvuru formları, Danimarka Konsolosluklarının internet üzerindeki adreslerinden, Danimarka Konsoloslukların kendisinden yahut danışmanlık yapmakta olan vize merkezlerinden formlarınızı temin edebilirsiniz.Danimarka vize başvuru formu için,


Danimarka Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: tyrkiet.um.dk